Jak dobrać śruby do nowych felg? 0
Jak dobrać śruby do nowych felg?

Nieodpowiedni dobór śrub do felg nie tylko może sprawiać problemy związane z ich użytkowaniem, ale przede wszystkim być ogromnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Nigdy nie wolno dokręcać ich dowolnymi śrubami, które wydają się pasować do piasty. Doborowi i znalezieniu odpowiednich śrub do felg należy poświęcić dłuższą chwilę.

Parametry śrub do felg

Przed zakupem śrub do felg musimy poznać parametry starych śrub, czy dowiedzieć się, jakie dana śruba ma podsadzenie, średnicę, skok gwintu i długość. Podsadzenie śruby to najprościej mówiąc: kształt jej łebka od spodu. Wybór posadzenia śruby powinien być podyktowany otworem w feldze, do którego wprowadzamy śrubę, czyli tzw. gniazdem. Najpopularniejsze gniazda to gniazda stożkowe lub kuliste. Niedopasowanie podsadzenia śruby do gniazda felgi może ją znacząco uszkodzić. Średnica i skok gwintu są opisane wartościami liczbowymi i muszą one z kolei pasować do otworów w piaście koła. Aby je dopasować, wystarczy, że zmierzymy parametry starej śruby, lub znajdziemy tę informację w Internecie, szukając parametrów i detali technicznych danego modelu samochodu. Dobór długości gwintu zależy zarówno od felgi, jak i od gniazda. Za krótka śruba, jak łatwo można się domyślić, może łatwo wyrwać się z gniazda. Jednak zbyt długa również nie jest dobrym rozwiązaniem – im bardziej będzie wystawać z drugiej strony, tym bardziej będzie podatna na korozję.

Nowe felgi

Na rynku dostępne są też śruby do felg, które utrudniają ich kradzież. Mają one nietypowe łby, które można odkręcić tylko dedykowanym do tego celu kluczem. Ten rodzaj śrub powinien jednak dobrać specjalista. Zawsze, gdy przy zakupie nowych felg nie jesteśmy pewni, czy dane śruby nadają się do ich przykręcenia, wybierzmy się do dobrego warsztatu lub sklepu, który pomoże nam dobrać najbezpieczniejszy produkt. Obecnie usługę tę oferują nawet sklepy online. Pamiętajmy, że ten niepozorny element ma naprawdę ogromny wpływ na bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl