Nowoczesne stacje klimatyzacji – charakterystyka 0
Nowoczesne stacje klimatyzacji – charakterystyka

Chyba nikt nie wyobraża sobie nowoczesnego warsztatu samochodowego bez stacji klimatyzacji. Chociaż wybór produktów na rynku jest ogromny, tylko nieliczne stacje oferują wysoki komfort pracy. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia?

 

Stacja dopasowana do potrzeb

Nowoczesne stacje klimatyzacji mogą obsługiwać zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Wiele warsztatów zwraca uwagę na to, czy do maszyny można zamontować specjalne pojemniki, które zapobiegają zawilgoceniu oleju. Od nowoczesnej stacji klimatyzacji wymaga się też, aby zapobiegała mieszaniu się różnych typów olejów i czynników chłodzących między sobą, czyli innymi słowy: skutecznie czyściła wewnętrzne przewody. Najbardziej pożądane na rynku modele cechują się też tym, że same automatycznie rozpoznają typ oleju i sprawdzają go z bazą danych o pojazdach. Jeśli mechanik przez roztargnienie zastosuje nieprawidłowy pojemnik, nowoczesna stacja zwróci na to jego uwagę. To jednak nie wszystko. Stacja zadba też o to, by ważenie czynnika chłodzącego było precyzyjne. Wagi w warsztatach często bywają niewypoziomowane, co powoduje nawet pomiary błędne o nawet 20%. Systemy wspomagania w stacjach wykorzystują specjalne czujniki pochylenia, by pomiar był dokładny.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że czynnik chłodzący R1234YF jest gazem palnym. Wymaga więc zastosowania szczególnych środków ostrożności. Nowoczesne stacje klimatyzacji dbają o to, aby czynnik nie gromadził się pod obudową. Stacje eliminują też błędy ludzkie podczas kontroli wycieków. Wszystko wykonują w pełni automatycznie. Nowoczesne stacje klimatyzacji mogą być wyposażone w szereg dodatkowych akcesoriów, które jeszcze bardziej usprawniają pracę w warsztacie, takich jak identyfikator czynnika, urządzenie do ultradźwiękowego odgrzybiania układu klimatyzacji czy zestaw kontroli wydajności klimatyzacji.  Zdecydowanie warto zainwestować w dobrą, nowoczesną stację, która podniesie poziom wykonywanych w warsztacie usług i sprawi, że praca mechaników będzie bardziej komfortowa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl