Pompowanie kół azotem ! Czy warto? 0
Pompowanie kół azotem ! Czy warto?

Wszyscy wiemy jak ważna jest kontrola ciśnienia w oponach, która wpływa na nasze bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz na nasz portfel. Nawet nowa opona z nowymi wentylami powoli wytraca ciśnienie, dlatego raz na kilka tygodni powinniśmy je sprawdzać i uzupełniać. Im starsza opona tym proces ten jest większy, a wiąże się on ze zmianą objętości powietrza pod wpływem temperatury.

 

 

Sprawdzając ciśnienie ważne jest jego dopasowanie do modelu auta. Informację o zalecanym ciśnieniu możecie znaleźć najczęściej na słupku drzwi kierowcy lub klapce wlewu paliwa.

 

 

W większości profesjonalnych serwisów jest możliwość pompowania kół azotem, jest to usługa dodatkowo płatna około 20zł za komplet. Czy warto dopłacić do tej usługi? Uważamy, że warto, przede wszystkim dlatego, że zapewnia on stabilniejsze poziomy ciśnień i lepiej dopasowuje się do zmian temperatur. Powietrze atmosferyczne zawiera dużo zanieczyszczeń, a sprężane przez warsztatowy kompresor często jest zaolejone oraz zawilgocone. Przyspiesza to proces starzenia gumy , zmniejsza jej elastyczność oraz powoduje korozję felgi. 

 

Czysty azot pozbawiony jest tych wad, szczególnie zalecany w autach wyposażonych w systemy do automatycznego pomiaru ciśnienia tzw TPMS, które alarmują o zmianie ciśnienia w kołach. Azot zapewnia stabilny poziom ciśnienia bez względu na temperaturę.

Dlatego zachęcamy do pompowania kół azotem!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl