Tester diagnostyczny TEXA AXONE 4 MINI

Dostępność: wycofany z oferty
Producent: TEXA
Cena: 14 500,00 zł 14500.00
ilość + - kpl.
Zyskujesz 200 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Urządzenie Axone 4 Mini wraz z Navigatorem Nano S to najnowsze rozwiązanie firmy Texa wyposażone w 7” ekran dotykowy o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Nowoczesna stylistyka i wojskowa solidność – tak w skrócie można opisać tester, który pracuje na dedykowanym oprogramowaniu IDC4 Plus pozwalając na diagnostykę samochodów osobowych i dostawczych z możliwością rozbudowy o motocykle.

Specyfikacja:
7” dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x800 pikseli,
• procesor A8 Cortex 800 MHz,
• wbudowane moduły do komunikacji Bluetooth i Wi-Fi,
• elektroniczny multiplekser,
• spełnia normę IP 42,
• waga tylko 600 g.

 

AXONE 4 Mini posiada moduł Bluetooth, dzięki któremu może się komunikować z:

 

- interfejsami diagnostycznymi TEXA (NAVIGATOR TXT, NAVIGATOR TXC, NAVIGATOR Nano)
- jednostkami analizy spalin (GASBOX Autopower, OPABOX Autopower, RC2, RC3)
- jednostkami pomiarowymi (UNIProbe, TwinProbe).

 

Urządzenie posiada też kartę Wi-Fi, która zapewnia połączenie sieciowe.

 

Tak jak wszystkie urządzenia diagnostyczne TEXA, AXONE 4 Mini jest bardzo trwały, stworzony zgodnie ze standardem norm wojskowych 810F i IP54 oraz zapewnia pełną ochronę systemu operacyjnego, czyniąc z tego urządzenia idealne rozwiązanie dla wymagającego środowiska warsztatowego. Szczelna i wytrzymała obudowa zaprojektowana specjalnie do stosowania w warsztacie bez problemu zniesie oblanie wodą, przypadkowe upuszczenie i inne mechaniczne urazy.

 

AXONE 4 Mini posiada oprogramowanie TEXA IDC4 PM CAR, które oferuje ponad 350 000 opcji diagnostycznych. Jest to najszersze pokrycie dostępne na rynku, stworzone dzięki wytrwałej pracy zespołów rozwoju TEXA na całym świecie. Oprogramowanie pozwala na dostęp do wszystkich marek samochodów, w tym także japońskich, koreańskich, chińskich i hinduskich oraz samochodów wyścigowych. Menu przesuwanych okien, zapożyczone z najlepszych produktów elektroniki użytkowej, i grafika oparta na dużych kolorowych ikonach, zapewniają bezpośredni dostęp do funkcji takich jak: odczyt parametrów i stanów, odczyt i kasowanie błędów, aktywacje do kontroli prawidłowości funkcjonowania poszczególnych podzespołów, regulacje i kalibracje.

 

Dodatkowo, oprogramowanie oddaje do dyspozycji mechaników zintegrowane dane techniczne niezbędne podczas autodiagnostyki:
- Biuletyny Techniczne: dokładne informacje dotyczące wybranego pojazdu np. manualny reset serwisu, opis ogólny systemu elektroniczno-mechanicznego i inne.
- Dane Techniczne: szeroka baza danych specyficznych cech każdego pojazdu, która zawiera szczegółowe instrukcje z zakresu: danych mechanicznych, geometrii kół, ciśnienia opon, paska rozrządu, przeglądów, lokalizacji podzespołów w pojeździe, testów komponentów i inne.
- Schematy Elektryczne: tworzone w standardzie TEXA, identycznym dla wszystkich marek pojazdów, zapewniają informacje ułatwiające poszukiwanie rozwiązań usterek. Spod schematów można uzyskać dostęp do kart podzespołów lub funkcji SIV, dzięki której możliwe jest wykonanie testów oscyloskopem na bazie odpowiednich ustawień wybranych już automatycznie.

 

Dzięki tym cennym informacjom, które prowadzą mechanika od rozpoznania usterki po zakup części zamiennych, oprogramowanie IDC4 PM jest najbardziej kompletnym narzędziem tego typu dostępnym na rynku.

 

Ponadto, oprogramowanie zawiera cały szereg funkcji, których zadaniem jest ułatwienie i podniesienie jakości pracy mechanika. Wśród nich są:
- TGS3: TEXA Global Scan 3 to automatyczne skanowanie wszystkich elektronicznych jednostek sterujących dostępnych dla diagnostyki i zainstalowanych w pojeździe. Zaraz po zakończeniu szybkiego skanowania, TS3 wyświetla wyniki wyszukiwania podając ewentualne usterki i umożliwia rozpoczęcie testów autodiagnostycznych na wybranym systemie.
- Rozwiązywanie Problemów: dzięki tej funkcji mechanik posiadający połączenie sieciowe, może sprawnie przeszukać bazę danych TEXA w poszukiwaniu rozwiązań i procedur naprawczych. Są one dostępne dzięki współpracy mechaników z całego świata i Call Center Texa. Procedura jest szybka i łatwa - po wyborze pojazdu, mechanik może wysłać zapytanie wpisując w okno dialogowe dowolny tekst i otrzymać w kilka sekund prawidłową procedurę naprawy.
- Ciągła Aktualizacja: dzięki tej funkcji, posiadacze abonamentu TEXPACK mają możliwość pobierania pakietów z nowymi pojazdami i modelami bezpośrednio po ich wdrożeniu, bez konieczności oczekiwania na oficjalne wydanie pełnej, nowej wersji oprogramowania.

 

Niezbędnym elementem do wykonywania pełnej autodiagnozy pojazdów jest Navigator NanoS, współpracujący z AXONE 4 Mini CAR.

Navigator Nano S jest urządzeniem autodiagnostycznym, które sprawdzi się w każdych warunkach. Zaawansowane techniki miniaturyzacji pozwoliły na zmniejszenie o ponad 85% masy oraz wymiarów urządzenia w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

 

Navigator Nano S charakteryzuje się trzema podstawowymi cechami urządzeń nowej generacji:
- zmniejszone wymiary: zwiększają praktyczność zastosowań i zajmują mniej miejsca w pojeździe; posiada ergonomiczny kształt i wpinany jest bezpośrednio do gniazda diagnostycznego;
- komunikacja bezprzewodowa: dzięki własnemu zasilaniu i komunikacji bezprzewodowej Bluetooth, mechanik może obsługiwać Navigator Nano w odległości do 100 metrów;
- wszechstronność auto-diagnozy: dokładność, kompletność i zakres diagnostyki gwarantowane są przez oprogramowanie operacyjne IDC4 TEXA oraz zgodność z protokołem J2534 PASS-THRU.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl