Sklep wulkanizacyjny – przegląd asortymentu 0
Sklep wulkanizacyjny – przegląd asortymentu

Dobry sklep wulkanizacyjny jest ogromnym wsparciem dla warsztatów samochodowych i punktów naprawy opon. To właśnie  w nim mogą oni zakupić całe niezbędne wyposażenie, dzięki któremu ich warsztat będzie mógł zarabiać na siebie i oferować wysoką jakość usług swoim klientom.

Wyposażenie warsztatu

Dobry sklep wulkanizacyjny powinien mieć możliwość dostarczenia niezbędnych sprzętów do warsztatu wulkanizacyjnego. To oznacza konieczność posiadania w asortymencie montażownic do opon, zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. W sklepie powinny znaleźć się też wyważarki do kół oraz wyposażenie dodatkowe do kalibracji, cyrkle pomiarowe, uchwyty itp. Sklep wulkanizacyjny powinien też oferować takie narzędzia jak podnośnik wulkanizacyjny, kompresor i oczywiście klucze pneumatyczne. W warsztacie wulkanizacyjnym przydają się zwykłe komplety narzędzi.

Dodatkowe akcesoria

Dobry sklep wulkanizacyjny oferuje też akcesoria niezbędne do wykonywania napraw, czyli łatki, śruby, wentyle, wkrętaki do zaworów, ciężarki klejone i nabijane, różnego rodzaju płyny i kleje. Wiele zakładów wulkanizacyjnych oferuje swoim klientom przechowywanie opon, w związku z tym chętnie kupują worki do opon czy płyny do ich pielęgnacji. Nie może zabraknąć oczywiście pistoletów do pompowania czy mierników ciśnienia. Dobre sklepy wulkanizacyjne mają dużo szerszy asortyment niż tylko ten związany z naprawą czy wymianą kół. Można w nim znaleźć także inne wyposażenie warsztatowe, takie jak urządzenia spawalnicze, myjki, elektronarzędzia czy oleje i płyny samochodowe. Niektóre sklepy takie nasz, oferują swoim klientom nawet zaawansowane, nowoczesne stacje klimatyzacji. W asortymencie sklepu wulkanizacyjnego nie może także zabraknąć typowej chemii warsztatowej ani artykułów zapewniających bezpieczeństwo i higienę pracy. Najprościej mówiąc, sklep wulkanizacyjny powinien być wsparciem dla warsztatów w każdej sytuacji, z jaką im się przyjdzie zmierzyć. Nawet jeśli czegoś nie ma w podstawowej ofercie, zawsze warto zapytać obsługi sklepu, czy jest w stanie daną rzecz załatwić na indywidualne zamówienie klienta.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl