Żurawie do silników – czy są potrzebne w warsztacie? 0
Żurawie do silników – czy są potrzebne w warsztacie?

Każdy warsztat samochodowy musi mieć niezbędne do pracy przy pojazdach wyposażenie. Sprzęt, który jest w nim dostępny jest prawie tak samo istotny jak wykwalifikowani i doświadczeni mechanicy, którzy będą w stanie poradzić sobie z każdym problemem. Koszt wyposażenia warsztatu jest spory, dlatego właściciele warsztatów zadają sobie pytanie co jest im potrzebne, a bez czego mogą sobie poradzić. Na liście niezbędnych narzędzi i urządzeń znajdują się: narzędzia samochodowe, podnośniki, kompresory, szlifierki, kable diagnostyczne z komputerem i wiele innych. Już na te podstawowe akcesoria wydamy sporo pieniędzy, więc czy warto inwestować dodatkowe środki w żuraw do silników?

Kiedy kupić żurawia do silników?

Jeśli chcemy, aby nasz warsztat był bardziej profesjonalny i mógł świadczyć szerszy zakres usług naprawczych, warto pomyśleć o zakupie żurawia do silników. Umożliwi on wykonywanie bardziej zaawansowanych napraw, w czasie których może zaistnieć potrzeba wyciągnięcia silnika albo skrzyni biegów. Takie żurawie są bardzo przydatne w serwisach samochodowych i warsztatach naprawczych.

Czym jest żuraw do silników?

Żuraw warsztatowy jest to profesjonalna wyciągarka do silników. Są to urządzenia pomocnicze, które ułatwią pracę w warsztatach specjalizujących się w remontach i obsłudze silników samochodowych. Można ich używać zarówno do demontażu, jak i do montażu silników, skrzyń biegów oraz ciężkich podzespołów, a także do ich transportu.

Charakteryzują się solidną stalową konstrukcją. Mają wysuwane ramię, które można regulować, dostosowując je do aktualnych potrzeb.

Zazwyczaj mają składaną konstrukcję, co ułatwia przetrzymywanie ich w warsztacie, ponieważ złożone zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Różne modele żurawi różnią się między sobą udźwigiem (od 0,5 do 2,5 tony – udźwig jest uzależniony od stopnia wysunięcia górnego ramienia) oraz konstrukcją dolnej ramy. Wyposażone są w cztery koła jezdne, dzięki którym łatwo się nimi manewruje.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl