Żurawie do silników – czy są potrzebne w warsztacie? 0
Żurawie do silników – czy są potrzebne w warsztacie?

Każdy warsztat samochodowy musi mieć niezbędne do pracy przy pojazdach wyposażenie. Sprzęt, który jest w nim dostępny jest prawie tak samo istotny jak wykwalifikowani i doświadczeni mechanicy, którzy będą w stanie poradzić sobie z każdym problemem. Koszt wyposażenia warsztatu jest spory, dlatego właściciele warsztatów zadają sobie pytanie co jest im potrzebne, a bez czego mogą sobie poradzić. Na liście niezbędnych narzędzi i urządzeń znajdują się: narzędzia samochodowe, podnośniki, kompresory, szlifierki, kable diagnostyczne z komputerem i wiele innych. Już na te podstawowe akcesoria wydamy sporo pieniędzy, więc czy warto inwestować dodatkowe środki w żuraw do silników?

Kiedy kupić żurawia do silników?

Jeśli chcemy, aby nasz warsztat był bardziej profesjonalny i mógł świadczyć szerszy zakres usług naprawczych, warto pomyśleć o zakupie żurawia do silników. Umożliwi on wykonywanie bardziej zaawansowanych napraw, w czasie których może zaistnieć potrzeba wyciągnięcia silnika albo skrzyni biegów. Takie żurawie są bardzo przydatne w serwisach samochodowych i warsztatach naprawczych.

Czym jest żuraw do silników?

Żuraw warsztatowy jest to profesjonalna wyciągarka do silników. Są to urządzenia pomocnicze, które ułatwią pracę w warsztatach specjalizujących się w remontach i obsłudze silników samochodowych. Można ich używać zarówno do demontażu, jak i do montażu silników, skrzyń biegów oraz ciężkich podzespołów, a także do ich transportu.

Charakteryzują się solidną stalową konstrukcją. Mają wysuwane ramię, które można regulować, dostosowując je do aktualnych potrzeb.

Zazwyczaj mają składaną konstrukcję, co ułatwia przetrzymywanie ich w warsztacie, ponieważ złożone zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Różne modele żurawi różnią się między sobą udźwigiem (od 0,5 do 2,5 tony – udźwig jest uzależniony od stopnia wysunięcia górnego ramienia) oraz konstrukcją dolnej ramy. Wyposażone są w cztery koła jezdne, dzięki którym łatwo się nimi manewruje.

Komentarze do wpisu (0)

Nowości
Neutralizator rdzy Boll spray 150ml
Neutralizator rdzy Boll spray 150ml
18,90 zł
szt.
Zestaw nasadek do ALU felg z osłoną 3szt SCHMITH
Zestaw nasadek do ALU felg z osłoną 3szt SCHMITH
150,00 zł 49,90 zł
kpl.
Zestaw nasadek do ALU felg z osłoną 5szt SCHMITH
Zestaw nasadek do ALU felg z osłoną 5szt SCHMITH
150,00 zł 79,90 zł
kpl.
Zestaw serwisowy czujników TPMS Programator + OBD + Czujniki
Zestaw serwisowy czujników TPMS Programator + OBD + Czujniki
2 000,00 zł 1 500,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl