Montażownice do opon: ręczne, automatyczne, półautomatyczne 0
Montażownice do opon: ręczne, automatyczne, półautomatyczne

Montażownica do opon to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego warsztatu wulkanizacyjnego. Służy do montażu i demontażu opon kół pojazdów osobowych i ciężarowych. W tym artykule zaprezentujemy różne typu montażownic, które mogą sprawdzić się w twoim warsztacie.

Specyfika montażownic ręcznych

Montażownice ręczne teoretycznie wydają się stosunkowo prostymi urządzenia, w praktyce jednak ich obsługa wymaga sporej wprawy. W asortymencie sklepu WULCAR znajdują się ręczne montażownice do montażu i demontażu opon ciężarowych i rolniczych. Składają się z łyżki i końcówek (docisku/trzeciej ręki, zbijaka), które ułatwiają zrzucenie i podważenie opon i ich naciąganie na obręcz. Dwie długie końcówki (do podważania i nasuwania opony) są gumowane dla zapewnienia lepszego chwytu. Specjalistyczne wyprofilowane kształty końcówek i uchwytów oraz idealne wyważenie i dobrana długość łyżek gwarantują maksymalnie wydajną pracę przy minimalnym nakładzie siły. Uchwyt może być stosowany zarówno podczas pracy z montażownicą automatyczną, jak i ręcznym zestawem łyżek montażowych. Docisk jest wykonany z mocnego żeliwa odpornego na duże naprężenia i obicia o felgi stalowe.

Montażownice automatyczne i półautomatyczne

Wśród montażownic przeznaczonych do kół osobowych możemy wyróżnić urządzenia automatyczne i półautomatyczne. Różnice między nimi polegają na sposobie sterowania ramieniem. W “półautomatach” mamy do czynienia z ramieniem odchylanym ręcznie na bok, z kolei w “automatach” ramię sterowane jest pneumatyczne, odchylane automatycznie do tyłu, sterowane pedałem. W praktyce montażownica automatyczna jest po prostu wygodniejsza w obsłudze, a wszystkie czynności wykonywane z jej użyciem przebiegają znacznie szybciej. Sprzęt półautomatyczny świetnie nadaje się jako dodatkowe urządzenie w warsztacie, w którym na co dzień nie ma zbyt wielkiego obłożenia pracami związanymi z serwisowaniem ogumienia. Model automatyczny zdecydowanie bardziej polecany jest do warsztatów wulkanizacyjnych, które standardowo w ofercie posiadają wymianę opon.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl