Nacinanie opon 0
Nacinanie opon

Pogłębianie bieżnika opon polega na wycinaniu warstwy gumy (rowków opony) w celu zachowania jej właściwości jezdnych - pogarszających się z biegiem czasu w trakcie użytkowania.

Oczywiście nacinać możemy tylko opony do tego przeznaczone, zazwyczaj oznaczone napisem REGROOVABLE. Poprzez nacinanie opona może dostać drugie a nawet trzecie życie! Oczywiście wydłużenie przebiegu opon o 25% to oszczędność, ale to nie jedyna zaleta techniki nacinania. Opony do nacinania są nie bez znaczenia dla środowiska naturalnego - dłużej używana opona to zmniejszona liczba odpadów.

Musimy też wiedzieć, że pogłębianie bieżnika jest regulowane przepisami w tym Kodeksem Drogowym naszego kraju. Usługa pogłębiania bieżnika powinna być wykonywana przez przeszkolonego pracownika. W Polsce zabrania się pogłębiania bieżnika w oponach na przednią oś autokarów których prędkość max. wynosi 100 km/h.

Nacinanie opon wykonujemy specjalną nacinarką PS-15 dostępną na naszym sklepie: PSO . Proces ten polega na usuwaniu ok 4 mm warstwy gumy z opony. Dopuszczalną głębokość nacięcia określa producent opony. Zalecany moment wykonania nacinania to zużycie o 2-4 mm bieżnika. Nacinamy odtwarzając oryginalny przebieg rowków opony. Uzyskujemy w ten sposób bieżnik o wyostrzonych krawędziach i lepszych właściwościach jezdnych. Nowe rowki wycina się dzięki podgrzanemu elektrycznie i zaokrąglonemu ostrzu. Operator odtwarza w ten sposób oryginalny wzór bieżnika w danego typu oponie. Uzyskany wzór nie musi być identyczny. Podczas tej operacji pogłębia się przede wszystkim rowki obwodowe, rzadziej również poprzeczne.

Nacinarka do opon to także rozwój Twojej firmy. Serwisy ogumienia posiadające w swojej ofercie nacinanie bieżnika opon przyciągają większą ilość klientów. Trzeba mieć na uwadze, że coraz większa ilość użytkowników wyposaża swoje pojazdy w opony regroovable: tak ze względu na ekonomię użytkowania tych opon ale także ze względów ekologicznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl