URZĄDZENIA TPMS - JAK WYBRAĆ? 0
URZĄDZENIA TPMS - JAK WYBRAĆ?

 W obecnych czasach każdy szanujący się profesjonalny zakład wulkanizacyjny czy warsztat samochodowy powinien się wyposażyć w urządzenie do obsługi systemów TPMS, czyli systemów monitorujących ciśnienie w oponach. Jest to o tyle ważne urządzenie, które oprócz zwiększenia dochodów w firmie (sprzedaż , programowanie czujników) to przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo przez możliwość diagnozy czujników klienta które wraz z pojazdem trafiły do nas. Nie trudno sobie wyobrazić klienta, który wmawia nam że przed przekładką wszystkie czujniki były sprawne, a teraz nagle jeden zaniemógł. Przed podjęciem przekładki możemy i powinniśmy sprawdzić czy cały system działa OK co pozwoli uniknąć takich nieporozumień.

        Dostęp urządzeń jest duży, ale który wybrać? I tutaj pojawia się problem ponieważ producenci czujników oraz programatorów nie mogąc lub raczej nie chcąc się dogadać nie stworzyli programatora uniwersalnego który by obsługiwał wszystkie rodzaje czujników dostępnych na rynku. Poszczególne urządzenia mogą tylko zaprogramować czujniki określonej, najczęściej swojej marki. Na któryś musimy się zdecydować i uważamy że aby zrobić to dobrze najlepiej sprawdzić najważniejsze i najbardziej potrzebne cechy programatorów i czujników do nich.

Najważniejsze cechy czujników i programatorów :

  • jak największe pokrycie aut przy wykorzystaniu jednego czujnika
  • programowalność czujnika -  programowanie czujnika jako klona lub zamiennik
  • aktualizacja - darmowa lub płatna
  • możliwość przeprogramowania już aktywnego czujnika
  • żywotność baterii czujników ( od 4 do 7 lat)
  • moment aktywacji baterii ( niektóre czujniki wstępnie zaprogramowane są już wzbudzone - dlatego najlepsze są te które aktywacja następuje po jego zaprogramowaniu przez was)
  • możliwość wymiany samego zaworu czujnika ( są czujniki zespolone które po uszkodzeniu np gwintu wkładki zaworowej są do wymiany w całości)
  • możliwość ustawienia konta przylegania czujnika do felgi

      W naszej firmie handlujemy kilkoma urządzeniami, które znajdziecie tutaj https://wulcar.com.pl/zawory-i-akcesoria,czujniki-TPMS.html , ale najczęściej sprzedajemy dwa modele, które pomogę Wam porównać i podjąć decyzję, są to programator marki CUB - Sensor Aid Pro i oraz programator marki ATEQ model VT56.

Obydwa dają radę, jednak są między nimi spore różnice.  Każdy z nich bezprzewodowo po przyłożeniu do koła pozwala nam sprawdzić czy dany czujnik działa i w jakim jest stanie jego bateria. Pozwala zaprogramować czujnik lub zrobić jego kopię (klona).  Problem pojawia się kiedy podjedzie do nas auto, którego nie mamy w bazie pojazdów urządzenia, może się to zdarzyć gdy nie robimy  regularnie aktualizacji - mówię o tym żeby Wam uświadomić jak ważna jest aktualizacja urządzenia, która niestety w ATEQ'u jest płatna. W tym modelu również nie jest możliwe manualne klonowanie czujników, co jest ważne wtedy gdy czujnik jest już nieaktywny i nie przekazuje sygnału. Programatorem CUB'a możemy ręcznie wpisać numer ID czujnika, który jest na jego obudowie. Zaletą ATEQ'a jest jego atrakcyjny wygląd i kolorowy wyświetlacz z dużą ilością procedur ułatwiających pracę, a nawet momenty dokręcania zaworów i czujników.

Dla szybszego porównania poniżej tabelka:

ATEQ programuje czujniki firm: T-Pro, Alligator, Huf, Schreder, Redi, natomiast programator CUB'a programuje tylko swoje czujniki.

Na koniec chciałem Was poinformować, że nasi klienci najczęściej wybierają Cuba, który może nie wygląda, ale naprawdę się sprawdza, jest dużo tańszy i ma darmową aktualizację. Po jego zakupie macie duże wsparcie techniczne z naszej strony, bardzo łatwo sami zrobicie  darmową aktualizację oraz zakupicie tanie i dobre czujniki. 

Cały podstawowy zestaw (bez OBD) dostępny tutaj:Zestaw CUB z czujnikami

Polecam Piotr Rudnicki

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl