Podnośnik warsztatowy: bałwanek czy żaba? 0
Podnośnik warsztatowy: bałwanek czy żaba?

“Bałwanek” - podnośnik dla profesjonalistów

Bałwanek to rodzaj podnośnika, który najczęściej znajduje zastosowanie profesjonalne. Nadaje się do warsztatów, w których bardzo często wykonuje się prace z zastosowaniem urządzenia do podnoszenia pojazdów, np. w związku z prowadzoną działalnością z zakresu wymiany opon. Podnośnik typu bałwanek przede wszystkim pozwala na bardzo komfortową pracę, która nie wymaga od pracownika zbyt dużego wysiłku. Czynność podnoszenia całkowicie realizowana jest przez urządzenie, bez konieczności fizycznego uczestniczenia osoby obsługującej podnośnik. Dodatkowo bałwanek pozwala na szybkie uniesienie auta.

Najczęstsze zastosowanie znajdują pneumatyczne podnośniki typu bałwanek. Są nieco droższe niż “żaby”, jednak zapewniają znacznie większe możliwości. Udźwig tych urządzeń wynosi średnio od 3 do 8 ton.

“Żaba” - podnośnik do prac amatorskich

Podnośnik typu żaba dedykowany jest głównie amatorskim mechanikom samochodowym, sprawdzi się również w profesjonalnych warsztatach, w których urządzenie używane jest incydentalnie. Żaby mają dość prostą konstrukcję. Działają za sprawą nieskomplikowanego układu hydraulicznego, który pozwala na zwielokrotnienie siły wywieranej przez użytkownika na rękojeść urządzenia. Dzięki temu unoszenie pojazdu odbywa się znacznie sprawniej, a czynność jest mniej męcząca.

Najczęściej żaby osadzone są na niewielkim wózku z kółkami jezdnymi, co zwiększa mobilność urządzenia. Za sprawą solidnej konstrukcji zapewniona jest stabilność oraz bezpieczeństwo pracy.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl