Wózek warsztatowy, czyli sposób na idealną organizację narzędzi w warsztacie 0

Wózek warsztatowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego warsztatu. Można w nim przechowywać i uporządkować wszystkie wykorzystywane narzędzia, akcesoria i mniejsze sprzęty, które są na co dzień wykorzystywane w pracy przez różnych pracowników. Teoretycznie wybór odpowiedniego wózka nie powinien być trudny, w praktyce jednak na rynku znajdziemy wiele różnorodnych wariantów, które różnią się od siebie nie tylko wielkości, ale i sposobem organizowania przedmiotów, liczbą przegródek oraz ich układem itp. Jak zatem wybrać odpowiedni model?

Praktyczny i użyteczny wózek warsztatowy

Tak naprawdę nie ma uniwersalnego wózka warsztatowego, który byłby idealny do każdego warsztatu. Małe, kilkuosobowe warsztaty mają inne potrzeby niż duże zakłady, w których pracuje kilkanaście lub kilkadziesiąt pracowników. Planując zakup wózka warsztatowego, należy więc w pierwszej kolejności dobrze określić własne oczekiwania i specyfikę pracy.

Praktyczny wózek powinien być w stanie pomieścić wszystkie akcesoria wykorzystywane w warsztacie podczas prac. Należy go wybierać z myślą o konkretnych przedmiotach, które docelowo będą w nim przechowywanie. Dzięki temu trafnie określić rozmiar i minimalną liczbę przegródek w wózku. Jeśli nie jesteśmy w stanie dokładnie wybrać rozmiaru, rozsądne wydaje się zainwestowanie w nieco większy wózek, aby pozostało nam trochę miejsca na zapas. Warto też zwrócić uwagę na wygodę użytkowania, wytrzymałość oraz łatwość w czyszczeniu.

Oprócz rozmiaru i liczby przegródek warto zwrócić uwagę na układ. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są wózki narzędziowe z kółkami, które przypominają mobilny regał. Można je z łatwością przesuwać w obrębie pomieszczenia i są bardzo praktyczne w kilkuosobowych warsztatach.

Należy też zwrócić uwagę na tworzywo, z którego został wykonany wózek. Najlżejsze i stosunkowo tanie są wózki w całości wykonane z tworzywa sztucznego, niestety są one podatne na uszkodzenia. Zdecydowanie trwalsze są modele wykonane częściowo z metalu i tworzywa sztucznego.

Komentarze do wpisu (0)

Nowości
Kosz klatka do pompowania kół OTR  PR-AT4OTR
Kosz klatka do pompowania kół OTR PR-AT4OTR
11 300,00 zł
szt.
Podnośnik parkingowy Bestlift 440P
Podnośnik parkingowy Bestlift 440P
12 290,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl