Wybór podnośnika do warsztatu. Na co warto zwrócić uwagę? 0
Wybór podnośnika do warsztatu. Na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejsze parametry podnośnika

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu podnośnika, powinieneś dobrze zastanowić się, do jakich prac najczęściej będziesz go wykorzystywać. W ten sposób łatwiej będzie ci określić parametry urządzenia. W pierwszej kolejności należy ustalić maksymalne obciążenie podnośnika. Jeśli w warsztacie będziesz przeprowadzać naprawy pojazdów osobowych, możesz zdecydować się na podnośnik umożliwiający uniesienie od 2 do 4 ton. Jeżeli jednak planujesz podnoszenie pojazdów cięższych, możesz wybrać podnośnik dwukolumnowy. Tego typu modele pozwalają na obciążenia nawet do 7 ton.

Kolejna istotna kwestia to stabilność podnośnika, która wpływa na bezpieczeństwo pracy. Im większa powierzchnia podstawy, tym urządzenie będzie bardziej stabilne. Należy zwrócić uwagę również na maksymalną wysokość podnośnika. Jest to istotny czynnik, który zależy zarówno od zawieszenia samochodu, jak i rodzaju wykonywanych przy nim prac. Standardowa wysokość wynosi 15-40 cm. Na uwagę zasługuje również szybkość podnoszenia. Ten parametr jest szczególnie ważny w przypadku podnośników elektrycznych, pneumatycznych i hydraulicznych. Im szybsze podnoszenie, tym mniejsze ryzyko osunięcia się pojazdu.

Podczas doboru odpowiedniego podnośnika do warsztatu samochodowego należy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, które w przyszłości będą mieć bezpośredni wpływ na sprawność wykonywanych prac, a także łatwość oraz bezpieczeństwo pracowników i naprawianego pojazdu. Trzeba więc bardzo dokładnie przemyśleć zakres usług, jakie będziesz świadczył i na tej podstawie dobrać parametry urządzenia.

Komentarze do wpisu (0)

Nowości
Podnośnik mobilny nożycowy 3,5T Grubber MT350E
Podnośnik mobilny nożycowy 3,5T Grubber MT350E
6 990,00 zł
Termopres, wulkanizator PV150
Termopres, wulkanizator PV150
5 289,00 zł
szt.
Podnośnik samochodowy nożycowy 3T mobilny L7S
Podnośnik samochodowy nożycowy 3T mobilny L7S
8 500,00 zł 7 390,00 zł
Lampa warsztatowa 20W LED COB
Lampa warsztatowa 20W LED COB
107,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl